Kluczowe czynniki wyboru odpowiedniego rodzaju dostawy zamówień

Dostawa

Dostawa towaru w każdym przypadku wiąże się z bardzo dużą dozą niepewności. W tym przypadku niezwykle kluczowe jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych czynników, które będą pomocne w przypadku wybrania odpowiedniej opcji dostawy.

W przypadku wyboru odpowiedniego rodzaju dostawy zamówień należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Są to:

  • Możliwość wysłania zamówienia dzięki konkretnemu przewoźnikowi. Należy wybierać wyłącznie takie firmy wysyłkowe, w przypadku których dana firma nie będzie miała problemu z dostarczeniem przesyłki do punktu nadania.
  • Cena dostawy do klienta. Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, ze np. w przypadku dostawy towaru pod drzwi klienta i tak wybierze on najtańszą opcję wysyłkową. 
  • Nie wybieranie zbyt dużej możliwości form dostawy. Jest to kluczowe zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych firm, które prowadzą sprzedaż wysyłkową do klienta. Wybranie zbyt dużej liczby firm spowoduje wyłącznie utrudnienie dla przedsiębiorstwa, które będzie odpowiedzialne za przygotowanie etykiet nadania i pakowanie przesyłek.

W celu uniknięcia problemów związanych z dostawą produktów bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na różnorodne formy dostawy. Bardzo dobrze będzie, jeśli pojawi się możliwość odbioru paczki od kuriera, listonosza, czy z paczkomatu. Taka różnorodność zapewni to, iż nie będzie problemu z odbiorem przesyłki przez klienta w taki sposób, który okaże się dla niego najodpowiedniejszy.

By nie mieć problemów ze zwrotami dobrze jest udostępnić różne możliwości odbioru. W przypadku dostawy do domu przez kuriera wystarczą maksymalnie dwie najtańsze firmy.

Idealnym rozwiązaniem jest również możliwość napisania uwag do zamówień. To właśnie w tym miejscu klienta będzie mógł napisać to, że np. nie będzie w stanie odebrać przesyłki w konkretnych dniach. Wówczas firma będzie wiedziaław w jakim innym terminie będzie możliwa dostawa do akurat tego zamawiającego.